Jeśli szukasz funkcjonalnych i doskonale wyglądających firan, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Są to najczęściej wybierane dekoracje okienne, które dodatkowo zapewniają prywatność. To dzięki nim Twoje mieszkanie czy dom stanie się przytulną oazą, w której każdy domownik spędzi miło czas. Oprócz ochrony przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów firanki zapewniają też zmniejszenie natężenia światła w ciągu dnia oraz w nocy, a także sprawiają, że przestrzeń mieszkalna nabiera wyjątkowego charakteru. Będą więc idealnym dopełnieniem każdej aranżacji. Nasza oferta, oprócz usług z zakresu projektowania i szycia firan na zamówienie, obejmuje również szycie zasłon i rolet rzymskich. Zapraszamy do kontaktu wszystkie zainteresowane tego typu usługami osoby z Krakowa i okolic.

Dlaczego warto zdecydować się na firanki na wymiar?

Firanki są dostępne na rynku w trzech wariantach. Można zdecydować się na gotowe firany, a także firanki na metry i te szyte na wymiar. W przypadku produktów gotowych trzeba liczyć się z tym, że mają one już konkretną długość i szerokość, więc jeśli Twoje okno ma niestandardowe wymiary, może być ciężko je dopasować. Lepszą opcją są oferowane przez Igiełkę firany szyte pod wymiar. Jest to rozwiązanie spersonalizowane, uwzględniające rozmiar okien, a także indywidualny gust zamawiającego. Jeśli więc chcesz stworzyć oryginalną aranżację, zgodną z Twoimi potrzebami, oczekiwaniami i preferencjami, zdecyduj się na zakup naszych firan. Możesz wybrać materiał, z którego powstaną, oraz ich kolor. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i skontaktowania się z nami, jeśli przypadną Ci do gustu proponowane przez nas produkty.

W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę tkanin oraz rozwiązań do Twojego wnętrza.
Oto przykładowe rodzaje możliwych rozwiązań szycia:

Taśma Wave

Wave to system do tworzenia równomiernych fałd na firankach i zasłonach, oparty jest na suwakach, taśmie i ślimakach. Zastosowanie uniwersalne do wszystkich typów karnisz (oprócz karniszy rurkowych). Doskonałe do nowoczesnych wnętrz. Ważnym atutem jest to, że podczas podczepiania tkaniny i naciągania systemu suwaków od razu uzyskujemy ładne fale na tkaninie – nie ma potrzeby ręcznego ustawiania odległości i modelowania układu firany lub zasłony.
taśma wave
taśma z marszczeniem pojedyńczym

Taśma z Marszczeniem Pojedynczym

Firana/zasłona umarszczona na taśmie ładnie się układa i jednocześnie jest gotowa do zawieszenia bez konieczności ręcznego upinania! Taśma POJEDYNCZA ZAKŁADKA posiada równo rozmieszczone pojedyncze zakładki. Dzięki temu zakładki nie będą się rozciągać. Taśma bardzo przypomina w swojej strukturze wizualnie rozwiązanie systemu flex.

Szycie na Przelotkach

Przelotki, zwane również kołami bądź ringami, to jeden ze stosowanych w dekoracjach okiennych sposobów mocowania tkaniny na karniszu. W górnej części zasłony bądź firany wycięte są otwory, w których zostały umieszczone wygodne w użytkowaniu, zabezpieczające koła. Przelotki przytwierdzone są do tkaniny na stałe, co oznacza, że ściągamy je, pierzemy i wieszamy razem z materiałem. Dekoracje okienne na przelotkach możemy zastosować jedynie w przypadku karniszy drążkowych (rurowych).
Szycie na przelotkach
Taśma smok

Taśma SMOK

Taśma SMOK to najbardziej uniwersalny rodzaj tamy marszczącej. Ten rodzaj taśmy daje możliwość regulacji marszczenia w przeciwieństwie do innych taśm, gdzie nie ma takiej możliwości lub jest ona niewielka.

FLEXY

Zasłony/firany mają na stałe wszyte plastikowe haczyki, dzięki czemu materiał jest zawsze pofałdowany w równych odstępach. Ten innowacyjny sposób zawieszenia stosowany jest często w hotelach, jednak od pewnego czasu znajduję szerokie zastosowania w Waszych domach. Gwarantują efekt pięknych, naturalnych podwójnych fałd/plis niewymagających pracochłonnego układania. Są w 100% syntetyczne, możne je poddać praniu zwykłemu i chemicznemu. Nowoczesne zasłony/firany na ten system zawieszeń swobodnie i szybko zawiesisz jak i zdejmiesz z karnisza.
Igiełka Dekoracje Okien
Firany w oknach kuchennych, Igiełka Dekoracje Okien

ROLETA RZYMSKA

Lekkie przejrzyste tkaniny na rolecie rzymskiej mogą zastąpić klasyczną firankę zaś grube i cięższe spełniają funkcję zasłon. Rolety rzymskie mają mechanizm kasetowy ze sznurkiem koralikowym (długość łańcuszka jest dostosowana do wymiarów rolety) co gwarantuje niezwykłą funkcjonalność. Rolety mają zamontowany również mechanizm samoblokujący się, tzn. podciągając roletę, automatycznie zatrzymujemy ją na danej wysokości, tworząc dekoracyjne fałdy. Rolety montujemy do sufitu lub ściany za pomocą wsporników, które dostarczamy w komplecie. Dodatkowo istnieje możliwość mocowanie rolety rzymskiej na ramę okna.

POBIERZ KATALOG PEŁNYCH ROZWIĄZAŃ DEKORACJI OKIENNYCH